“Sot ka një RREZIK në atmosferë…”/ Ky paráshíkim nga Alfrèd Çako po bèn xhíron e rrjètit

Gjèndet te paret ata qe jane te Dashít, sepse sot ata qe jane ne nje lídhje do e perfòrcojne báshkepùnimin dhe do rifíllojne disa gjera nga e párá me baza te reja. Do ndiheni edhe me mire. Beqáret nga ana tjeter do ndihen serish vetem. Mos e leshoni veten sepse shume shpèjt do vijne edhe surprizat per ju. Tek financat planetet do ndíkojne nègátivisht. Nuk do i keni idete e qárta dhe mùnd te beni gábíme te pafálshme. Kujdes!

Te dytet dhe me te mjiret e Demave, do benit mire te qendronit lárg partnerit madje edhe “te zhdùkeshít” per disa kohe. Vetem ne kete menyre do e kuptonit sa ju dashuron ai. Per beqáret mùnd te ndòdhin disa gjera te vecanta te cilat mùnd t’ua ndrýshojne jeten njehere e pergjíthmone. Pergatituni! Situata financiare do jete me e mire se disa dite me pare. Buxhèti jo vetem qe do stabilizohèt por mùnd te kete edhe permiresime.

Per sa i perket bínjakeve nje shenje e máhnitshme, ndíkimi i madh i Diellit ne jeten sentimentale te cifteve mùnd te sjelle pròb lème te medhá sot. Do de átoni per disa tema te nxèhta te cilave ende nuk iu keni dhen enje zgjídhje. Nese jeni ende beqáre do ishte mire t’i mèrrnit gjerat shtrùar dhe te mòs nxitoheshít. Perspektivat financiare do jene te mira. Merkùri do iu mbròje dhe nuk do iu lejoje te shpenzoni kuturu.

Ku ka me mire se gêforet dhe humori juaj do ndíkoje se tepermi ne ecurine e jetes ne cift gjate kesáj dite. Beni shume kùjdès mòs e teproni me asgje sepse do kishít pròb lème te medhá. Tregohuni edhe pak me tolerante. Beqáret do kerkojne shume por me kòt. As sot nuk do e gjejne personin qe po kerkojne. Influenca e planeteve nuk dpo jete pozítive tek financat. Kujdes me cdo shpenzím qe do beni

Mbrèt si Luanit, saturni do e perkèqesoje jeten ne cift gjate kesáj dite. Mos kembengùlni me shume sesa dùhèt per dicka dùke thene se ajo qe thoni ju eshte e dùhura, mùnd edhe te gaboni. Nese jeni vetem, kùj ès. Saturni do iu nxite te flírtoni me díke qe nuk iu pershtatet aspak. Ne planin financiar dùhèt me teper maturi se kurre. Po shpenzuat pa menduar do keni pròb lème te medhá.

te emlat dhe dèlikatet Vírgjëreshat, gjate kesáj dite do keni mùndesi ta shijoni me se shumti jeten tuaj sentimentale. Do e perfòrconi lídhjen dhe do flisni hapur per tema te ndrýshme. Nuk do keni aspak mòsmárreveshje. Beqáret dùhèt te perfitojne nga kjo dite e mbùshur me tákime. Díkush mùnd te jete personi qe keni kerkuar. Ne planin financiar nuk do kete permiresime te medhá por as veshtiresi.

Kèshille per Peshoret e ndèruara, duke fílluar qe sot lídhje juaj do márre nje tjeter drejtim edhe me te mire. Partneri do trègòhèt i gatshem t’ua plòtesoje te gjítha deshirat dhe t’iu beje te ndiheni si mbi re. Beqáre te dashur, ju do gjèndeni sot ne ambíentin me te pershtatshem per te gjetur personin ideal. Kerkoni! Shume maturi kerkohen ne planin financiar. Nese nuk shpenzoni pa u menduar situata edhe mùnd te stabilizohèt.

Mbáni ne mèndje Akrèp se Nnese e ac ároni partnerin me biseda te kòta, do dilni ju te hùmburit. Tregohuni paksa me dinake dhe me diplomate nese doni qe ai te mòs iu ndáhèt per asnje cast. Per beqáret do kete gjera te reja. Qe sot gjíthcka do ndrýshoje ne jeten tuaj sepse nje person i ri do behèt pjese e sáj. Ne planin financiar Merkùri do iu shtyje te shpenzoni pa limit. Kujdes mòs e teproni.

Shígjètarë, ka rr zík te lindin konf líkte gjate kesáj dite ne jeten tuaj ne cift. Atmòsfera nuk do jete aspak ajo qe keni prítur keshtu qe trègòhuni te matur me cdo gje qe do thoni. Beqáret do levízín cdo gur per ta gjetur personin e endrrave. Nese nuk dorezoheni shume shpèjt do e árríni objektivin. Ne planin financiar ka ardhùr koha te beni investimet e dùhura. Buxhèti do jete i ekuilibrùar.

Per ju brícjape, lidhja juaj ka rr èzík te kaloje nje faze dèlíkate sot. Komuníkimi do pakesohèt dhe kjo do jete píka me dèlíkate. Beqáret nga ana tjeter do fílloje projekte te rèndesishme dhe nuk do kene fare kohe te mendojne per dashùrine. Gjithsesi dùhèt thene se disa persona po iu studiojne nga lárg. Marsi do ndíkoje se tepermi tek financat dhe cdo gje do shkòje me mire sesa e kishít menduar.

Mjedisi juaj Ujor si yjor do jete i pershtatshem sot per nje jete sentimentale me te bukur. Do flisni pa dorashka me ate qe keni ne krah dhe do i shprèhni cdo gje. Edhe per beqáret prítet te kete te reja interesante. Tregohuni me te hapur dhe mòs nèglízhoni ftesat qe do iu behen. Financat do jene goxha te mira dhe te qendrueshme. Beni investimet qe keni menduar prèj disa kohesh.

Peshqít, jeta ne cift do jete me e bukur sesa ju e kishít menduar. Atmòsfera do jete me romantíke dhe me sè s ùale se disa kohe me pare. Edhe ata qe kane pasur disa mòsmárreveshje do ndihen me te qete. Nese jeni beqáre, te tille do ngeleni edhe sot. Megjíthate miqte do iu bejne ta hárroni kete ceshtje. Financat do kene disa nderliime. Qendroni me kembe ne toke qe te mòs gaboni.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *