Me burrin e pare u ndava vetem pse nuk mujta me fshi oborrin, i dyti a te mar edhe nje grua se une nuk mundem te jetoj pa

Me burrin e pare u ndava vetem pse nuk mujta me fshi oborrin, i dyti a te mar edhe nje grua se une nuk mundem te jetoj pa…-Përshendetje. Ju lutna Anonim Edhe unë deshta ta ndaj historin time dhe të marr mendime nga ju sepse qdo ditë po ngulfatna ne vetvete. Jomë një grua kam qenë e martuar me nje burr, por nuk na heci sepse gjithmon ka hy familja e ti ne mes me se shumti nena e ti. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

Jemi dasht shumë mirpo sna lan me jetu bashk, mua sme fali zoti femi kom shku naper mjek ne shum e shum kontrolla po pa rezultat. Por edhe nena e ti sa her i thojke ruju djal mos e le nusen shtatzan sepse kishke tjera plane, un aty kom punu shumë, jashtzakonisht shum i kom punu edhe punet e burrave duke sharrit drut, duke i qar duke ja punuar token edhe pse isha me fakulltet nuk e kurseja vetveten sepse e dojsha burrin edhe për atë nuk pritojsha. Diqka u prishke ne at shtepi mu me dergojshin te familja duke ju then se vajza jote eka prish ket ose at. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

Fundi na erdh per oborr qe skom mujt me e fshi,dhe u ndamë. Un mbas marteses se par nuk isha e interesuar per lidhje te re ose martes te dyt. I vazhdova studimet hyra ne pun jasht ptofesionit por me shumë veshtiresi e morra veten. Pas 3 vite një e aferme me propozoj për nje burr aj ishte i martuar me nje gjermank dhe kishte me te dy vajza. Në fillim nuk pranova se e kisha problem se menojsha qe sa do qe munohna nuk mund te isha nenë per to.

Pas një kohe u njoftuam dhe i treguam njeri tjetrit per të kalumen tonë dhe ram dakord. Aj me premtoj qe do të me merr pas 2 vite sepse ende nuk ishte ndar perfundimisht dhe un u dakordova se mu dok qe ishte nje djal serioz dhe deshira ime ishte te kem nje jet te qet e pa probleme. U fejuam dhe mbas disa muaj edhe u martuam nuk shpenzoj shum për mua sepse edhe un skom pas deshir te shpenzojm shum . Ne martes na ra vetem 10 dit me qendru bashk aj shkoj ne Gjermani dhe atje nuk e di qka ndodhi me te por aj u zu diqka dhe hyri be burg per ni vit dhe un kishte shum pak qe e njoftova por nuk isha e interesume te provohna ma shum ne kosove aj me la vetem me nenen e ti dhe nje moter te re sepse se kishe askend ktu dhe un vendosa ta pres pa marr parasysh. Kur erdhi koha me dal prej burgut ishte shun i ftoft nga un ja filloj me ardh por shum rrall dhe qendrojke shum pak e mu me kerkokjke e me akuzojke qe spo boj femi tash me thot a ta marr edhe nje gru se pa femi nuk rri un .Mu mr kan than qe mka ba magji per ate skom met shtatzan jam tu perdor terapi dhe nuk di sa kom sukses hoxha me rukje me ka than se ke mu sheru por aj menon qe veq ka 2 ose 3 dit me ardh ne 6 muj edhe me mbet shtatzan per fmi edhe vjerra me thot ti je me defekt . Por un quditna a menojn qe ka zot sa ka qen ne burg kurr smi kan permen fmin e shum e kom kqyr vjerren e kunaten e ju kom ndejt afer e quditna qysh ma kthejn . Jam ne hall sdi qka me ba mu nda apo me vazhdu sdi a em fal zoti femi jasht sum merr se thot si kam renet me ndejt vitet po me shkojn ma shume pa burr se me burr sdi jam ne hall mu nda sdi me vazhdu sdi ka.me ja mbajt. Harrova me cek se shum i ftoft osht kur e pyti thot kshtu jam kriju .

A me kishi kshillu me ndejt a mu largu e me kqyr te ardhmen e me gjet diken jam ne gjendje me shku te dikush qe i ka vdek gruja e mu ba kurban per ata femi e me jetu e ndoshta edhe mu em fal zoti femi. Ju kisha lut te me kshilloni e ma bani hallall…….!!! LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *