Dafina Zeqiri në “aksion”, nga palestra tregon se po formëson të pasmet

Këngëtarja Dafina Zeqiri është e njohur jo vetëm për talentin e saj në muzikë por edhe për mendësinë e saj për një jetë të shëndetshme dhe të qëndrueshme.

Një nga mënyrat që ajo e bën këtë është përmes ushtrimeve në fitnes, në të cilat ajo e ushtron trupin me energji dhe durim.

Në fakt, Dafina Zeqiri është e njohur për pasionin e saj për fitnes, ku ndjek një rutinë me disiplinë dhe përpiqet që të gjejë kohë për ta bërë atë gjatë dites së saj të ngarkuar.

 

Këngëtarja shpesh publikon fotografi dhe video në rrjetet sociale, ku tregon se si e ushtron trupin në mënyra të ndryshme.

Së fundmi, këngëtarja e hitit “Kaje”, ka publikuar një video në InstaStory, ku shihej teksa formësonte vithet e saj gjatë një sesioni të ushtrimeve në fitnes.
Duke u bazuar në këtë video, mund të thuhet se rutina e ushtrimeve të Dafina Zeqirit është e ndërlikuar dhe e bazuar në teknika të ndryshme që përfshijnë vithet e ndryshme të trupit si këmbët, krahët dhe trupin.

Ajo vazhdimisht provon teknika të reja dhe ushtrime të ndryshme për të sfiduar veten dhe për të arritur qëllimet e saj për trupin e saj.

Dafina përndryshe ka përmbyllur një verë mjaft të ngjeshur me koncerte dhe prurje muzikore, duke qenë edhe këtë verë një nga këngëtaret më të komentuara të estradës.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *