Del një audio-incizim nga Manastiri i Banjkës, dëgjohet se flasin rusisht

Në Banjskë të Zveçanit janë vendosur mbi 30 persona të armatosur, të cilët kanë sulmuar Policinë e Kosovës, ku nga kjo ka mbetur i vrarë Afrim Bunjaku dhe i lënduar Alban Rashiti.

Qeveria publikoi edhe disa fotografi të tyre dhe shihen të armatosura me armatim të rëndë dhe autoblinda I pyetur nëse ky grup ka lidhje me grupin famëkeq “Wanger”, kryeministri i Kosovës tha se nuk ka ende informacion.Mirëpo, në një video të publikuar nga Dukagjini pëveç të shtënave ata dëgjohen duke folur rusisht, çka ngrit dyshimet për lidhjen e tyre me grupin “Wanger”.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *