“Sa Herë Që Bëjmë ATE PUNEN, E Imagjinoj Me Të”, PIani DjaIIëzor I 26 Vjeçarit – Ja Çfarë Po Tenton T’i Bëj..!

Unë jam duke menduar për t’iu hakmarrë të dashurës sime mashtruese. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

E mora mbrapsht, por nuk mund të harroj sa shumë më lëndoi dhe nuk i besoj më. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Unë jam 26, ajo është 25 dhe ne kemi tre vjet së bashk u.

Mendova se ishim vërtet të lumtur dhe nuk vërejta asnjë shenjë problemi.

Por gjashtë muaj më parë, ajo më tha se kishte rënë në dashuri me një djalë në Facebook.

Ajo tha se nuk ishte e sigurt nëse donte të ishte ende me mua.

Edhe pse ajo pranoi se ata ishin takuar disa herë dhe u puthën, ajo mohoi të kishte pasur marrëdhënie seksuale me të.

I kërkova të mos largohej, por të shihte nëse mund t’i rregullonim gjërat.

Ajo pranoi dhe tha se nuk do ta shihte më.

Ndërkohë fillova të hulumtoj për ish-dashnorin e saj.

Mësova se ai kishte një formë për të fjetur me të dashurat e burrave të tjerë, duke i bërë ato të binin në dashuri dhe më pas t’i hidhte.

E njoftova të dashurën time atë që kisha dëgjuar. Doja të sigurohesha që ajo të qëndronte me mua, por gjithashtu nuk doja ta shihja atë të mësohej dhe të lëndohej.

Rezulton se ajo kishte dëgjuar të njëjtën gjë. Ajo tha se e gjithë kjo kishte qenë një gabim i madh dhe se kishte qenë budallaqe.

Që atëherë, ajo ka qenë e dashura perfekte, besnike. Ajo thotë se është e përkushtuar ndaj meje tani dhe lidhja e saj ishte thjesht një goditje, sepse ajo u frikësua.

Duhet të jemi vërtet të lumtur. Problemi është se nuk mund ta heq nga koka ime mashtrimin e saj.

Sa herë që bëjmë seks, e imagjinoj me të.

Ajo nuk e kupton pse jam i larguar me të.

Tani po pyes veten nëse e vetmja mënyrë për ta kapërcyer këtë është nëse edhe unë mashtroj.

Në këtë mënyrë ajo do ta dijë se si ndihem unë. Ose ndoshta duhet t’i jap fund lidhjes sepse është e pariparueshme.

Përgjigja e psikologes: Thyerja e zemrës është një emocion dërrmues dhe mund t’i bëjë njerëzit të mendojnë dhe të veprojnë në mënyrë të paarsyeshme.

E di që ke dhimbje, por nuk do të lehtësohet duke tradhtuar të dashurën. Gjithçka që do të bëni është të shkatërroni plotësisht marrëdhënien tuaj.

Për të mos përmendur se do të ishte mizore që ju të përdorni një palë të tretë të pafajshme vetëm për ta bërë të dashurën tuaj xheloze.

Nëse e doni vërtet atë, duhet t’i flisni sinqerisht për ndjenjat tuaja. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN DHE MERR KON.TAKTlN

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *