“Vendos Zotin të parin dhe s’do jesh kurrë i fundit”/ 17 thënie për besimin që ju heqin mërzine dhe stresin

1. “Vendose Zotin të parin dhe nuk ke për të qenë kurrë i/e fundit”. 2. “Zoti të jep shpërblime…kur ti sillesh mire me pinderit dhe familjen tende” 3. “Zoti është më i madh se çdo gjë që po të streson në këto momente.Ndaj lutu atij te ti hape rruget”. 4. “Mos u streso. Zoti e… Continue reading “Vendos Zotin të parin dhe s’do jesh kurrë i fundit”/ 17 thënie për besimin që ju heqin mërzine dhe stresin

Tragjedi me 32 të vdekur, autobusi përplas makinat

Të paktën 32 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një aksident rrugor në Egjipt teksa një autobus përplasi një numër të madh makinash në rrugë sipas BBC.Përplasja ndodhi të shtunën në mëngjes në Beheira të Egjiptit në rrugën Kajro-Aleksandria, 131 km në veri të kryeqytetit Kajro. Të paktën 63 persona… Continue reading Tragjedi me 32 të vdekur, autobusi përplas makinat

Stuhi shiu dhe breshër, çfarë do të ndodhë me motin deri në fundjavë

E gjithë java pritet të jetë me reshje shiu të dendura dhe vranësira, ndaj është e rëndësishme të jeni të përgatitur. Gjatë fundjavës pritet një përmirësim i motit por sërish do të ketë reshje lokale.Kjo e mërkurë ka nisur me reshje shiu dhe vranësira. Në fundjavë, situata duket se do të normalizohet, por ende mund… Continue reading Stuhi shiu dhe breshër, çfarë do të ndodhë me motin deri në fundjavë

Historia e rrallë e gruas Shqipëtare që i gjeti burrit një nuse të dytë/ E vesha dhe e rregullova vetë, vec zemra ime e di…

Një histori sa e trishtë aq dhe e pazakontë vjen nga Kosova, ku Nurije Istrefi, tani 68 vjeçe sakrifikoi familjen e saj për t’i gjetur një nuse tjetër burrit pasi nuk bënte dot fëmijë.Ajo u martua në moshën 23 vjeçare por pas 17 vitesh, për hir të dashurisë dhe për t’i plotësuar dëshirën për një… Continue reading Historia e rrallë e gruas Shqipëtare që i gjeti burrit një nuse të dytë/ E vesha dhe e rregullova vetë, vec zemra ime e di…

Dëgjon Diçka Të Pa.Zakontë Brenda Murit, Kur E Hap Gjen Diçka Të Pabesueshme

Dëgjon Diçka Të Pa.Zakontë Brenda Murit, Kur E Hap Gjen Diçka Të PabesueshmeDavid Glover që punon si bletar, u thirr kohët e fundit në një shtëpi të Germantown për të h equrbletët.Përfundimisht. Glover ishte rekomanduar si një mënyrë për të heq ur qa fe bletët me mjaltë.Kur mbërriti të premten e kaluar,Glover mori një skanim… Continue reading Dëgjon Diçka Të Pa.Zakontë Brenda Murit, Kur E Hap Gjen Diçka Të Pabesueshme

Kjo Foshnjë Bëri Që Të Gjithë Mjekët Të Ulnin Kokën Për Një Arsye Të!!

Pershendetje , miq te dashur stafi jone ju sjell videon e rradhes ne dobi te tuajen per permisim e njohurive te reja ose lajmeve te reja ne ditet e sotme , //EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe.Ju ftojme ta ndiqni videon e rradhes e cila do ta shfaqet pak… Continue reading Kjo Foshnjë Bëri Që Të Gjithë Mjekët Të Ulnin Kokën Për Një Arsye Të!!

VIDEO – Ishte Duke Punuar Token Papritmas Gjen Dicka Qe Nuk Ju Beson Syve, Thesarin E Dorezon Ne.

Pershendetje , miq te dashur stafi jone ju sjell videon e rradhes ne dobi te tuajen per permisim e njohurive te reja ose lajmeve te reja ne ditet e sotme , //EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh vid,eon,duke shty,pur ne rek,la.men 5 sekondshe.Ju ftojme ta ndiqni videon e rradhes e cila do ta shfaqet pak… Continue reading VIDEO – Ishte Duke Punuar Token Papritmas Gjen Dicka Qe Nuk Ju Beson Syve, Thesarin E Dorezon Ne.

Ja pamjet kur vajza beri dicka te cuditshme ne market, Kamera e siguris kap gjithcka..(VIDEO)

Ja pamjet kur vajza beri dicka te cuditshme ne market, Kamera e siguris kap gjithcka. Pershendetje, stafi jone ju sjell videon e rradhes ne dobi te tuajen per permisim e njohurive te reja ose lajmeve te reja ne ditet e sotme. Ju ftojme ta ndiqni videon e rradhes e cila do ta shfaqet pak me… Continue reading Ja pamjet kur vajza beri dicka te cuditshme ne market, Kamera e siguris kap gjithcka..(VIDEO)