Une e ndava nga Gruaja, pas nje kohe Ai hyri per te bere dush, dhe Une pash ne telefonin e tij se…

Une e ndava nga Gruaja, pas nje kohe Ai hyri per te bere dush, dhe Une pash ne telefonin e tij se… – Shum histori kom lexu. Sod mora forcen te tregoj te timen… Jetoj ne zvicer dhe aj gjiththashtu… Isha 16 vjecare dhe ja nisa me ba zanat dhe nje djal qe heren e par qe kom pa me ka pushtu me pamjen e tij te embel po ne at koh kisha dike tjeter ne jet dhe per mu skishte tjeter mashkull vecse tijë.

Tana me at dashurin e par e ndalove shkaki familjes dhe kur i mbusha 20 vjec e takova at djalin qe me sjelljen e tij me beri te habitem dhe nje dit ku punojsha kom pas kolegin Tim dhe aj e ka pa ne shitore dhe ja ka lyp fb tem por ne at koha e kisha mbyllur dhe tana kolegi im me tregoj keshtu ashtu une shum u gezova por smujsha me fol me ta tana aj kolegi im e kishe numrin e tij dhe ka dergoj te timin. Dhe pas disa ditve aj me shkrujti dhe me tha mir te beft kafja pasi une punojsha ne restorant dhe aj bajke pijet naper restoranta dhe gjith rasisht u takojshim fal punes ton. Tana ja nisen bisedat pa fund, dhe u takojshim shum her, me kujtohet shkum te liqeni ishe koha me frym dhe Ishim dor per dor qdo gje ishte perfekt.. Amo diqka zemra ma nijke qe sesht ne rregull se gjith rrijke ne mendime kurse une isha kompletisht e 100% e cmendur ndaj tij shum me pat hi ne zemer dhe se paramendojsha veten pa të kurse kalun shum koh…

N’a te dashuruar ma shprejti dashurin dhe zemra me bente bom ishte dita ime ma e bukur qe pata kaluar ndonje her. Dhe nje dit erdh ne qytet ku jetoj amo zemra ma Nijke qe diqka nuk esht ne rregull dhe veq kur teli im po cingron dhe i atij nuk e kqyrsha se mendoja se familja dhe aj nuk e hapke telin dhe une me ne fund u pergjigja kur nje grua ja nisi mem than aj esht……. Burri im dhe mbeta habitur aj e dijti qe esht ajo dhe préj marres nuk mujsha mu kthy dhe mi than a esht e vertet mu dok sikur bota me mu pas rretullu per mi kry… Dhe at dit vendosa qe aj te harroj numrin Tim e gjithqka dhe jo nuk me la kurr vazhdojke te me shkrun qe ka me divorcu qe esht dashuru ne mu dhe qe Edhe pak muj do jet me mua por ajo ishte krejt rren deri sa une me nuk dijsha te largona préj tij se shum u dashurova cmendurisht sepse aj ishte martuar per letra dhe nuk dojke mêm lan se ma shprejke dashurin e tij vazhdimisht kalun 1 vit me ta duke u par ne takime te fshehura..
Dhe pas 1 viti e gjys ajo u largu nga aj dhe ky jetojke vet por ky shum dilke naper diskotekta folke me shum femna por une pa te smujsha qdo gje i falsha sepse e doja dhe erdh nje koh kur e pa qe dhe aj me do dhe ja nisi mu rahatu mu qetsu pak ma nuk ishte si perpra.. Por per vit te ri shkoj te prindt ne franc mi pa dhe nje dit u rrokem dhe qkas i thash une atij se me shkojshin nervat qe folke me femna tjera dhe mas dy ditve i fola une se e dijsha qe pa ta smuj .. Ishte ma sikur d*og per mua. Dhe kur erdh ne ch mu dok diqka shum ne distanc ne mendime se dijsha qka esht dhe mas 2 jave aj tu ba dush une ja mora telin dhe e pash ni mesazh ku aty i kish shkrujt ky nje vajze dhe ajo kishin vazhdu me fol dhe e pash qe kish pas diqka me ta dhe u qmenda ja bana kush esht kjo …. Aj kerkush vellai im ka fol me ta ja nisi me rrejt apet qdo her rrejke por i besojsha se kurgja nuk shisha me sy te mi por at dit pash qdo qka dhe zemra smujti me jetu ashtu gjith tu me tradhtu tu me rrejt per qdo sen me tha dil préj ktuhit shko gjej ma mir dhe keshtu dola e perplasa deren duke qarë …
Préj asaj dite e shlytja numrin e tij qdo qka préj tij dhe mas disa ditve kqyra me shenu numrin e tij prap por nuk mu kujtua kurr.. Dhe kur japa nje test aj e kish pa ne fb dhe me shenoj ( urime te koft testi Tash shkon perpara dhe nuk po du me ma kthy pergjigjen nuk po du me ma kthy, dhe e pash qe ne fb kerkush sta kish uru préj gjelozis. Perkundrazi krejt ma paten uru por ka pas hala mem ngacmu kur me ka shenu ashtu dhe une qdo her e lexoj mesazhin e tij po nuk kam forc ti kthej kurgja sepse nuk ka pranu qe gjtih me ka lendu qdo her me thojke nuk esht e vertet shum jom ka e sinqert me ta ja japa qdo qka qe kom pas por aj qka me japi vetem tradhti mosbesim e qdo te keqe… A esht kjo dashuri per ju apo vetem une kom endrru me pas ate vetem zoti e dij…! Jam keq kur e mendoj qe gjitmone jam mundu oer te miren tone qe te kemi nje lidhje te mire dhe te besushme te njani tjetri se besimi ka rendsi shume ne nje lidhje gjithashtu edhe respekti. Ju faleminderit shume nese postoni hisotirn time dhe te me japni komentet e lexuve te juj, faleminderit per mundesin qe po na japni per mu shpreh ketu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *