EFEKTI MREKULLUESHËM: Largoni RRUDAT pasi lani fytyrën me këtë përzierje të fuqishme prej 2 përbërësish!

Shumica prej nesh kanë probleme me lëkurën. Shpesh kemi akne dhe skuqje të fytyrës, si dhe njolla të ndryshme.
Ju mund t’i zgjidhni këto probleme me këtë përzierje natyrale. Nuk ka nevojë të blini produkte të mbushura me substanca të dëmshme, të cilat janë gjithashtu të shtrenjta.

Ajo që hyn në përbërjen e kësaj maske janë vetëm dy përbërës: soda e bukës dhe vaji i kokosit, i cili është vaji më i shëndetshëm.
Vaji i kokosit nuk ka kalori, është shumë i shëndetshëm dhe madje është efektiv në trajtimin e sëmundjeve të rënda. Përveç kësaj, është i mirë për flokët, lëkurën dhe ndihmon në zbardhjen e dhëmbëve.

Soda e bukës ka një efekt antiseptik dhe është edhe më e shëndetshme për t’u përdorur se deodoranti. Përveç kësaj, ndihmon në pastrimin e lëkurës.
Receta:

1 lugë çaji sodë buke (pa alumin)
2 lugë gjelle vaj kokosi.
Mënyra e përgatitjes:
Thjesht transferoni përbërësit e nevojshëm në një tas dhe përzieni derisa të përftoni një pastë. Aplikojeni pastën që rezulton në fytyrë me lëvizje rrethore dhe lëreni për 5 minuta.

Pas kësaj, shpëlajeni me ujë të vakët.
Artikujt në portalin tonë shërbejnë EKSKLUZIVËSË PËR INFORMACION TUAJ, për çdo problem shëndetësor DUHET TË KONSULTOHET NJË MJEK!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *