Nuk ju pëlqen Gullashi(Tasqebapi) që gatuan gruaja juaj, kjo është receta më e shijshme tregojani grave tuaja…(VIDEO)

Përbërësit:
– 1 kg mish viçi (çak ose i rrumbullakët)
– 700 gram qepë
– 100 gram proshutë
– 4 lugë vaj vegjetal
– Kripë dhe piper
– 2 deri në 3 degë trumzë
– 2 deri në 3 degë sherebelë
– 2 deri në 3 degë rozmarinë

– 1 lugë çaji qimnon
– 1 lugë gjelle pluhur paprika e ëmbël
– 2/3 lugë gjelle pluhur paprika e nxehtë
– 2 lugë koncentrat domate
– 300 mililitra verë të kuqe
– 300 mililitra ujë
– 3 gjethe dafine

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *