Njeriu i mençur: “Kur isha i ri doja një vajzë me gj’oks të madh ndërsa tani që u plaka dua një vajzë që”

Kur isha 16 vjec zura nje te dashur me gjoks te madh por nuk kishte pasion midis nesh dhe une kerkoja nje vajze pasionante

Ne universitet njoha nje vajze pasionante por ishte shume tip emocional. Cdo gje per te ishte nje emergjence. Ajo qante gjithe kohes keshtuqe une fillova te deshiroja nje femer qe me ofronte stabilitet.

Kur mbusha 25 vjec njoha nje vajze qe ishte me kembe ne toke dhe shume stabel por ishte shume e merzitshme. Ajo ishte shume e parashikueshme si tip dhe u merzita shume me te. Fillova te kerkoj nje femer aventuriere.

Kur mbusha 28 vjec njoha nje femer aventuriere por fillova te merzitem edhe me te sepse ajo kalonte shume shpejt nga nje gje tek dicka tjeter. Ajo ishte shume energjike por nuk kishte drejtim ne jete. Ishte shume e haperdare. Keshtuqe une fillova te kerkoj nje femer me qellime te qarta ne jete dhe me ambicie.

Kur mbusha 30 vjec njoha nje vajze shume te zgjuar dhe shume ambicioze keshtuqe e mora per grua. Ngaqe ajo ishte shume ambicioze u nda me mua u lidh me nje tjeter dhe me mori cdo prone timen edhe shtepine dhe me la pa gje.

Tashme qe jam plak dhe shume i mencur nga eksperiencat e jetes po kerkoj nje vajze qe te kete vetem dicka shume te vlefshme. Gjoksin e madh

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *