Meteorologia tregon cfare dite rikthehen reshjet e shiut ne vendin tone

Sinoptikania Lajda Porja ka treguar se ne vendin tone moti do te perfshihet nga reshjet e shiut.

Pritet te kete intervale të gjata kthjellimesh, do të ketë vranësira të lehta dhe kalimtare, do izolohen reshjet e pakta. Vetëm në veri dhe verilindje.

Temperaturat do te shkojne 11 deri ne 24grade ndersa ne vendet malore temperaturat do te shkojne 4deri 15 grade.

Dita e ejte do të kemi vranësira dhe reshje në pjesën më të madhe të territorit dhe pas te ejtes pritet qe temperaturat te rriten serisht deri ne fund te muajit.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *