Tragjedi me 32 të vdekur, autobusi përplas makinat

Të paktën 32 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një aksident rrugor në Egjipt teksa një autobus përplasi një numër të madh makinash në rrugë sipas BBC.Përplasja ndodhi të shtunën në mëngjes në Beheira të Egjiptit në rrugën Kajro-Aleksandria, 131 km në veri të kryeqytetit Kajro. Të paktën 63 persona janë lënduar, tha Ministria e Shëndetësisë. Gazeta shtetërore Al-Ahram tha se në aksident u përfshi një autobus pasagjerësh dhe disa makina, disa prej të cilave morën flakë.

Ai tha se shumë nga të vrarët ishin djegur për vdekje. Të paktën 20 autoambulanca u dërguan në vendin e aksidentit, tha Ministria e Shëndetësisë në një deklaratë. Përplasjet në trafik janë të zakonshme në Egjipt. Rrugët janë shpesh në gjendje të keqe dhe kodi i rrugor shpesh nuk respektohet.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *