U BEJ THIRRJE TE GJITHE SHQIPETARVE Kunati e mbyti! Lutja prekëse e vëllait për trupin e motrës dhe 4 jetimëve

“U bëjmë thirrje të gjithë shqiptarëve dhe njerëzve të ndjeshëm

ndaj kësaj fatkeqësie që na ka ndodhur

të na ndihmojnë në çdo mënyrë për të sjellë trupin e motrës në Shqipëri

dhe gjithashtu të na ndihmojnë në çfarëdo mënyre

për rehabilitimin që do t’u bëhet 4 fëmijëve të saj të mitur që la pas”.

Apeli është nga Erjon Kanolja, vëllai i Etleva Bodit, 31-vjeçares me origjinë shqiptare dhe nënë e 4 fëmijëve të vegjël që vdiq pasi u mbyt nga bashkëshorti i saj Selami Bodi, 41-vjeç, punëtor ndërtimi në Villapiana (Savona).

“Një ngjarje e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 27 tetorit në Savona i mori jetën motrës sime të pafajshme Etleva, e cila ishte viktimë e të shoqit dhe episodeve të tij të sëmura xhelozie” shkruan Erjoni. “Atë mbrëmje nipi im vetëm 13 vjeç më mori në telefon duke më thënë “dajë, hajde shpejt”, ishte thirrja e tij”.

“Policia dhe mjekët u përpoqën të shpëtonin jetën e motrës sime, por ajo nuk mundi të mbijetonte. La pas 4 fëmijë, më i madhi prej të cilëve është vetëm 13 vjeç. Të 4 këta fëmijët janë tashmë në duart e drejtësisë.

Një ngjarje e tillë na la të tronditur, të paaftë për të pranuar realitetin. Një ngjarje si kjo na ka plagosur thellë në shpirt dhe do të mbetet një traumë e përjetshme si për ne ashtu edhe për fëmijët që ishin të pranishëm. Ju lutemi na ndihmoni të sjellim trupin e tij dhe të rehabilitojmë këta 4 jetimë” mbyllet apeli i tij.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *