Tërmet i fùqíshëm párá pak çástesh, pamjet e FUQISHME

Një tèrmet me magnitudë 6 gòditi ishùllin Timori së fùndmi, sipas Qendrës Sizmologjíke Euro-Mesdhètare (EMSC) dhe Shërbimit Gjeologjík të SHBA (USGS).

Epiqendra ndòdhèt 21 kilometra në verilindje të qytetit ishùllor Kupang dhe thèllësia fokale vlerësohèt në 28 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për víktima apo dème të konsiderueshme materiale.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *