Tiranë/ Edukatorja i thyen këmbën fëmijës tre vjeç, manipulohet ngjarja

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në ambientet e një kopshti në Tiranë. Një fëmijë 3-vjeçar është dhunuar brutalisht nga edukatorja, ku nga dhuna e ushtruar fëmija ka thyerje të këmbëve.

Në redaksinë e emisionit “Stop” ka denoncuar një prind, i cili pretendon se vajza e tij është dhunuar brenda kopshtit privat “Stinët” në rrugën “Kushtrimi i lirisë” në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në datën 1 Nëntor 2023 dhe si pasojë, e vogla është me këmbë të thyer.

Siç shihet edhe nga pamjet e rënda, 3-vjeçarja ka përfunduar me të dyja këmbët në allçi.

Fëmija ka pësuar trauma të rënda psikike si pasojë e dhunës ç’njerëzore të edukatores.

Ngjarja është mbajtur e fshehtë dhe është tentuar të manipulohet.

Prapaskena ka siguruar edhe një video, por për shkak të përmbajtjes së rëndë nuk do të publikohet.

Pas denoncimit të nënës së vajzës së vogël 3-vjeçare që u dhunua në kopshtin privat “Stinët” në Tiranë, rasti shkon në Komisaritatin Numër 1 dhe hetohet nga shefi i krimeve Ylli Çako. Ky i fundit ka sekuestruar pamjet filmike të kopshtit, ku duket qarta dhuna. Por ai nuk ka vazhduar me procedurën për arrestimin e personit apo personave që kanë ushtruar dhunë ndaj të miturës.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *