LAJM I FUNDIT – Lëkundje të forta tërmeti ndihen në jug të Shqipërisë, ja magnituda dhe epiqendra…

Lëkundje të forta tërmeti janë ndiher pak minuta më parë në jug të Shqipërisë.Paraprakisht raportohet një tërmet me mahnitudë rreth 4.0 ballë i shkallës Riter, në një thellësi prej rreth 15 kilometrash dhe me epiqender 13 kilometra larg Gumenicë të Greqisë.

Bëhet me dije se lëkundjet e tërmetit janë ndier deri në jug të Shqipërisë, konkretisht në Gjirokastër, Sarandë dhe zonat e tjera përreth.

Momentalisht nuk raportohet për njerëz të lënduar apo dëme materiale.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *